ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Δημοκρατία και Ευρωεκλογές
01. 11. 2018

Συζήτηση με θέμα "Δημοκρατία και Ευρωεκλογές" στην αίθουσα Συνεδρίων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας διοργάνωσαν την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2018 στις 19:00 το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct Κ. Μακεδονίας και το γραφείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα. Ομιλητές ήταν η ευρωβουλευτής Μαρία Σπυράκη, ο εκπρόσωπος τύπου του γραφείου του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα Κωνσταντίνος Τσουτσοπλίδης και ο αναπληρωτής καθηγητής Πολιτικών Επιστημών του Α.Π.Θ. Γιάννης Παπαγεωργίου. Τη δράση υποστήριξε το Κέντρο Αριστείας Ζαν Μονέ του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και η Αναπληρώτρια καθηγήτρια του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Δέσποινα Αναγνωστοπούλου. Τη συζήτηση συντόνισε η υπεύθυνη του Κέντρου Europe Direct Κ. Μακεδονίας Κατερίνα Ρουμελιώτη.

Δημοκρατία και Ευρωεκλογές