ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Εναρκτήριος συνάντηση του νέου δικτύου Europe Direct στην Αθήνα
04. 04. 2018

Στις 26 και 27 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε  η πρώτη συνάντηση του νέου δικτύου  Κέντρων Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct για την περίοδο 2018 - 2020, στα γραφεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα, στην Αθήνα.

To Europe Direct Κεντρικής Μακεδονίας λειτουργεί με φορέα υποδοχής την Αμερικανική Γεωργική Σχολή από το 2005 και εκπροσωπήθηκε στη συνάντηση από την κ. Κατερίνα Ρουμελιώτη, υπεύθυνη του Κέντρου. Στη συνάντηση συμμετείχαν και οι εκπρόσωποι των εθνικών Κέντρων Ευρωπαϊκής Τεκμηρίωσης.

Τα 17 κέντρα Ευρωπαϊκής πληροφόρησης (EDICs) σε όλη την Ελλάδα είναι στη διάθεση των πολιτών για πληροφορίες και ενημερωτικές εκδηλώσεις σχετικές με το Ευρωπαϊκό γίγνεσθαι.