ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Συμμετοχή του Γραφείου Διαχείρισης Στρατηγικών Έργων της ΑΓΣ στην 21η Πανελλήνια Συνάντηση Χρηστών Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφοριών ArcGIS
25. 05. 2018

Η Δρ. Ζορμπά Δήμητρα του Γραφείου Διαχείρισης Στρατηγικών Έργων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης παρουσίασε την Παρασκευή 11 Μαΐου 2018 στην 21η Πανελλήνια Συνάντηση Χρηστών Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφοριών ArcGIS, που διοργανώθηκε από την Marathon Data Systems στην Αθήνα στις 11 & 12 Μαΐου 2018 το άρθρο με τίτλο «Πρώτη προσέγγιση του προγράμματος “NEWAGRICULTUREFORANEWGENERATION”»

Η Πανελλήνια Συνάντηση Χρηστών ArcGISέχει καθιερωθεί ως ο τόπος συνάντησης, ανταλλαγής και συζήτησης ιδεών για τους χρήστες των Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφοριών ArcGISκαι αποτελεί ευκαιρία για ανάπτυξη συνεργασιών.

Το συνέδριο αποτελεί κορυφαίο επιστημονικό γεγονός του κλάδου των Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφοριών.

Οι συμμετέχοντες είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά όλες τις καινούργιες εκδόσεις και τις νέες δυνατότητες των λογισμικών ArcGIS, καθώς και να ενημερωθούν για νέες εφαρμογές που αναπτύσσονται σε τοπικό και παγκόσμιο επίπεδο αλλά και για πρωτοποριακές ιδέες των Ελλήνων χρηστών.