ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Εκπαίδευση εκπαιδευτών στην εφαρμογή Survey123
31. 10. 2018

Με μεγάλη επιτυχία το Γραφείο Διαχείρισης Στρατηγικών Έργων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης, πραγματοποίησε την Δευτέρα  29 Οκτωβρίου 2018 στις εγκαταστάσεις της, εκπαίδευση των εκπαιδευτών του προγράμματος «Nέα Γεωργία για τη Νέα Γενιά».

Η εκπαίδευση είχε αντικείμενο την επίδειξη και προσομοίωση στην εφαρμογή Survey123 for ArcGIS της ESRI.

Στόχος της εφαρμογής είναι η δημιουργία μιας δυναμικής γεωαναφερμένης βάσης δεδομένων που θα δίνει την δυνατότητα στους χειριστές της, την έγκαιρη λήψη απόφασης, την χωρική ταξινόμηση της πληροφορίας και την γραφική ανάλυση των πληροφοριών.

Η εκπαίδευση πραγματοποιήθηκε με την τεχνική υποστήριξη της  Marathon Data Systems, επίσημο αντιπρόσωπο της ESRI για την Ελλάδα.

Εκπαίδευση εκπαιδευτών  στην εφαρμογή Survey123