ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Επίσκεψη Εκπαιδευόμενων ΚΑΕΜ σε Ελαιοτριβείο
06. 12. 2016

Οι εκπαιδευόμενοι του σεμιναρίου "Επεξεργασία και Τυποποίηση Ελαιόλαδου" του Κέντρου Αγροδιατροφικής Επιχειρηματικότητας Μεσσηνίας επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του ελαιοτριβείου του Αγροτικού Συνεταιρισμού Καλαμάτας στην τοποθεσία Φαραί - Ξηροκάμπι.

Κατά την επίσκεψή τους ξεναγήθηκαν και ενημερώθηκαν από τους υπεύθυνους του ελαιοτριβείου για τις διαδικασίες παραγωγής και τυποποίησης ελαιόλαδου και έγινε συζήτηση για τα προβλήματα και τις προοπτικές του κλάδου στην περιοχή. Τα σεμινάρια αυτά πραγματοποιούνται σε συνεργασία με την Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το Ίδρυμα Καπετάν Βασίλη.

*Φωτογραφίες & Πνευματικά Δικαιώματα: Νίκος Εξαρχόπουλος

Επίσκεψη Εκπαιδευόμενων ΚΑΕΜ σε Ελαιοτριβείο