ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Video - 3ο ετήσιο διεθνές συνέδριο αγροτεχνολογίας του AgriBusiness Forum
09. 11. 2020

Το 3ο ετήσιο Διεθνές Συνέδριο Αγροτεχνολογίας "AgriBusinessForum" πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα-Ελλάδα στις 7 Οκτωβρίου 2020 με θέμα «Ασφάλεια τροφίμων & ανθεκτικότητα: πιεστικές προκλήσεις στην εποχή του COVID-19 και μετά» με τη φυσική συμμετοχή 30 διάσημων ομιλητών και περιορισμένου προ-διαπιστευμένου κοινού κορυφαίων επιχειρήσεων, χρηματοοικονομικών υπηρεσιών, καινοτόμων αγροτών που συμμετείχαν σε 5 συνεδρίες. Το φόρουμ προσφέρθηκε επίσης σε μορφή ζωντανής ροής σε πραγματικό χρόνο και απαριθμούσε 995 συμμετέχοντες. Στη συνεδρία 2 επισημάνθηκε το θέμα «Κυκλική οικονομία, IoT, Ενέργεια, Λιανική πώληση».

Σε αυτή τη συνεδρία συμμετείχαν ο Δρ. Φίλιππος Παπαδόπουλος, Διευθυντής SPMOAmericanFarmSchool, Δρ. Ελένη Μαλούπα, Διευθύντρια Ινστιτούτου Φυτικής Αναπαραγωγής & Γενετικών Πόρων ELGODimitra, Δρ. Γιώργος-Ιωάννης Νύχας, Καθηγητής Μικροβιολογίας Τροφίμων στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, κ. Γιάννης Γεωργακέλος, Διευθυντής Επικοινωνίας & Εταιρικών Υποθέσεων στο Ζυθοποιείο Αθηναίων, Δρ. Ιωάννης Τζόρτζης, Νομικός Σύμβουλος της Διοικητικής Επιτροπής JustTransition στο Υπουργείο Περιβάλλοντος & Ενέργειας και Δρ. Ευδοκία Κρυσταλλίδου, ΑναπληρώτριαΔιευθύντρια, SPMO American Farm School.