ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Σε τελικό μαθηματικού διαγωνισμού τέσσερις μαθητές του ΓΕΛ
12. 02. 2024

Τη συμμετοχή τους στην τελική φάση του διαγωνισμού της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας με τίτλο «Αρχιμήδης», εξασφάλισαν τέσσερις μαθητές του ΓΕΛ της ΑΓΣ. Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 24 Φεβρουαρίου στην Αθήνα, όπου οι: Δημήτρης Γιοβανόπουλος, Γιώργος Μπίτσας και Μάριος Αλέξανδρος Τσουρέκας από τη Β’ τάξη και ο Αριστείδης Μοσχόπουλος της Γ’ τάξης, θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους για να πετύχουν την υψηλότερη δυνατή διάκριση. Στις 20 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε η δεύτερη φάση του διαγωνισμού με την ονομασία «Ευκλείδης», κατά τη διάρκεια της οποίας οι τέσσερις μαθητές κατάφεραν να εξασφαλίσουν τα πολύτιμα εισιτήρια για τον τελικό.

Σε τελικό μαθηματικού διαγωνισμού τέσσερις μαθητές του ΓΕΛ