ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Διαγωνισμός Ρομποτικής First Lego League - Ομάδα Ρομποτικής
17. 02. 2020

Η ομάδα ρομποτικής της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης συμμετείχε στο Διαγωνισμό ρομποτικής First Lego League που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη στους χώρους της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης, στις 15 και  16 Φεβρουαρίου  2020. Στο διήμερο του διαγωνισμού οι ομάδα μας αγωνίστηκε με πολύ καλά αποτελέσματα σε όλα τα μέρη του διαγωνισμού , ομαδικότητα, πρότζεκτ, μηχανολογικός σχεδιασμός και αγωνιστικό μέρος.

Τα μέλη της ομάδας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους τόσο κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού αλλά και σε όλη την προετοιμασία μέχρι τον διαγωνισμό μαθαίνονταςνα επιλύουν προβλήματα με τη χρήση μαθηματικών, φυσικής, μηχανικής και  προγραμματισμού με ηλεκτρονικούς υπολογιστές.

Διαγωνισμός Ρομποτικής First Lego League - Ομάδα Ρομποτικής