ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥ ’20 ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΣΛΑΝΙΔΗ
21. 02. 2023

Την Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2023 οι μαθητές του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου είχαν τη χαρά να γνωρίσουν τον απόφοιτο του ’20, Γιώργο Ασλανίδη. Είναι απόφοιτος του Γενικού Λυκείου της ΑΓΣ, νυν φοιτητής του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του ΔΠΘ.Η επίσκεψη έγινε με αφορμή τη συμμετοχή του Γιώργου στην αποστολή εθελοντικής ανθρωπιστικής βοήθειας στους σεισμοπαθείς της Τουρκίας. Mε την ιδιότητα του μέλους της εθελοντικής ομάδας «Έλληνες διασώστες – RescueGR» βρέθηκε στα συντρίμμια που άφησαν πίσω τους οι καταστροφικοί σεισμοί στην Τουρκία.Μοιράστηκε τις εμπειρίες του και τις εικόνες του για τον εντοπισμό  παγιδευμένων στα χαλάσματα, συμβάλλοντας στις προσπάθειες έρευνας και διάσωσης.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥ ’20 ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΣΛΑΝΙΔΗ