ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Επέτειος Πολυτεχνείου
14. 11. 2019

Με μια ιδιαίτερα συγκινητική εκδήλωση τιμήσαμε την επέτειο του Πολυτεχνείου στο σχολείο μας. Εξαιρετική επιλογή κειμένων, που αναφέρονταν στην αντιμετώπιση των αντιλήψεων και των πρακτικών της χούντας από τη μαθητική νεολαία,  χορωδία που απέδωσε εξαιρετικά το «Προσκύνημα» από το «Μεγάλο μας Τσίρκο» και ομιλίες των δύο προέδρων των δεκαπενταμελών μαθητικών συμβουλίων, που περιέγραψαν τη σημασία του αγώνα που δόθηκε στο Πολυτεχνείο το Νοέμβρη του 1973 για τη σημερινή νεολαία. Την εκδήλωση συντόνισαν οι Άννα Παπαευαγγέλου, Βιβή Χελιατσίδου και Αντωνία Κωτούλα.

Επέτειος Πολυτεχνείου