ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Κοινωνική δράση της ομάδας Arcus Racing F1 in schools
18. 12. 2022

Το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου  τέσσερα μέλη της ομάδας  Arcus Racing του ΓΕΛ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης, που λαμβάνει μέρος  στον διαγωνισμό  F1 in schools, σε συνεργασία με το πρώτο σύστημα προσκόπων Καλαμαριάς συμμετείχαν στο "άρτος δράση".

Στη δράση αυτή οι συμμετέχοντες διασκορπίστηκαν σε διάφορα σούπερ μάρκετ της Καλαμαριάς από τα  οποία συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη ατομικής υγιεινής τα οποία προσέφερε εθελοντικά ο κόσμος που ψώνιζε. Τα προϊόντα που συγκεντρώθηκαν,  διαχωρίστηκαν ανάλογα το είδος τους, πακεταρίστηκαν και παραδόθηκαν στον δήμο Καλαμαριάς, για να δοθούν στις άπορες οικογένειες, προσφέροντάς τους έτσι  ένα χρήσιμο χριστουγεννιάτικο δώρο. Τα αποτελέσματα από την ομάδα του σχολείου μας και των προσκόπων ήταν πολύ ικανοποιητικά.

Κοινωνική δράση της ομάδας Arcus Racing F1 in schools