ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Team VeloCT - ενίσχυση του έργου του Παιδικού Χωριού SOS Πλαγιαρίου
17. 04. 2021

Το Σάββατο 17 Απριλίου η ομάδα TeamVeloCT  του Λυκείου της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης που συμμετέχει στον διαγωνισμό F1 inschoolsπαρέδωσε Τρόφιμα και είδη πρώτης προσωπικής φροντίδας  και είδη  αντιμετώπισης και πρόληψης του ιού SARS-COV-2.ενισχύοντας έτσι το έργο του Παιδικού Χωριού SOS Πλαγιαρίου.

Επειδή ο φετινός στόχος της ομάδας  δεν είναι μόνο η πρόκριση στον Παγκόσμιο τελικό του διαγωνισμού αλλά να έχει και ως ομάδα  και ένα θετικό αντίκτυπο στην κοινωνία, διοργάνωσε ένα fundraising για την συγκέντρωση χρημάτων με τα οποία έγινε η δωρεά.

Η κυρία η οποία υποδέχτηκε την ομάδα στον χώρο του χωριού τους ευχαρίστησε για την προσφορά τους αλλά και τους συνεχάρη για την δουλειά και την πρόοδο που έχουν σημειώσει ως ομάδα στον διαγωνισμό F1 in Schools τονίζοντας ότι η Αμερικανική Γεωργική Σχολή Θεσσαλονίκης πάντοτε είναι κοντά και βοηθάει το παιδικό χωριό SOS. Τέλος, τους μίλησε για το πώς λειτουργεί το Παιδικό Χωριό SOS Πλαγιαρίου, αλλά και για τα 42 παιδάκια που φιλοξενεί.

Team VeloCT -  ενίσχυση του έργου του Παιδικού Χωριού SOS Πλαγιαρίου