ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Εκδρομή της Α΄ τάξης του Γενικού Λυκείου στα Ιωάννινα
04. 03. 2019

Στη διάρκεια των τριών ημερών είχαμε την ευκαιρία να επισκεφτούμε το μουσείο του Βρέλλη με τα αξεπέραστης ομορφιάς κέρινα ομοιώματα που κυριολεκτικά ¨μιλάνε¨ για την ιστορία της Ηπείρου και ολόκληρης της Ελλάδας. Εντυπωσιασμένοι μείναμε και από τις εικόνες που για πρώτη φορά οι περισσότεροι από εμάς αντικρίσαμε στο σπήλαιο του Περάματος. Ο ασυνήθιστος κόσμος γεμάτος μυστήριο σε συνδυασμό με τη δύναμη της φύσης, μας έκανε να αισθανθούμε δέος. Όμορφες εικόνες έχουμε και από τις βόλτες στη λίμνη Παμβώτιδα και το κάστρο των Ιωαννίνων. Βεβαίως, δεν παραλείψαμε να πάρουμε μια μικρή γεύση από τη νυχτερινή ζωή της πόλης που αρκετοί φοιτητές φροντίζουν να κρατούν σε υψηλό επίπεδο.

Εκδρομή της Α΄ τάξης του Γενικού Λυκείου στα Ιωάννινα