ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Προγράμματα Ανταλλαγών - LFS Pyhra, Αυστρία
11. 05. 2017

Για άλλη μία χρονιά, πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η επίσκεψη του Αυστριακού σχολείου LFS Pyhra στο σχολείο μας, στα πλαίσια των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων ανταλλαγών. Κατά τη διάρκεια της διαμονής τους οι Αυστριακοί μαθητές και οι τρεις συνοδοί τους συμμετείχαν στην πρακτική άσκηση του δευτεροβάθμιου προγράμματος, επισκέφθηκαν διάφορα αξιοθέατα της περιοχής και φιλοξενήθηκαν σε σπίτια μαθητών μας.

Οι μαθητές της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, θα επισκεφθούν την Αυστρία την πρώτη εβδομάδα του Ιουνίου.

Να σημειωθεί ότι η Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το Αυστριακό σχολείο LFS Pyhra είναι αδελφοποιημένα από το 2008.

Προγράμματα Ανταλλαγών - LFS Pyhra, Αυστρία