ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Ομάδα κινηματογράφου - 'Ο άνθρωπος'
04. 02. 2017

Η πολυβραβευμένη ομάδα κινηματογράφου των λυκείων μας, δημιούργησε άλλη μια όμορφη ταινία μικρού μήκους, με θέμα "Ο άνθρωπος".  Ένα σχόλιο ενάντια στη βία,την ταπείνωση, τη στοχοποίηση και τον αποκλεισμό των μαθητών στο σχολείο.

Η ταινία θα λάβει μέρος στο μαθητικό διαγωνισμό δημιουργίας βίντεο με θέμα "Το παιδί θύμα του ολοκαυτώματος" της Γενικής Γραμματείας Θρησκευμάτων του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και του Εβραϊκού Μουσείου της Ελλάδος, καθώς και στο μαθητικό διαγωνισμό "Χτίζοντας γέφυρες, όχι τείχη στο σχολείο και την κοινωνία" του Γραφείου Αγωγής Υγείας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης.

Κάντε κλικ εδώ, για να δείτε την ταινία (διάρκεια 1.40'')

Ομάδα κινηματογράφου - 'Ο άνθρωπος'