ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
«Ταξίδι στον Πλούτωνα»
09. 02. 2017

Σε μια μαγική βραδιά Αστρονομίας, με τίτλο «Ταξίδι στον Πλούτωνα», είχαν την ευκαιρία να παραβρεθούν οι μαθητές μας, με το μοναδικό πλανητικό αστρονόμο και διαστημικό ερευνητή της NASA, κ. Σταμάτη Κριμιζή στο Δημοτικό Θέατρο Σταυρούπολης.

Οι μαθητές της Α' και Β' Γενικού Λυκείου της Α.Γ.Σ παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την ομιλία και  είχαν την τύχη να γνωρίσουν από κοντά τη ζωή και το έργο του κ. Κριμιζή.

Ο κ. Κριμιζής και ο αγαπημένος φίλος μας, αστρονόμος του Α.Π.Θ κος Σταύρος Αυγολούπης, με μεγάλη χαρά  θέλησαν να φωτογραφηθούν με τους μαθητές μας.

«Ταξίδι στον Πλούτωνα»