ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Ομάδα "Body & Spirit in Motion"
11. 02. 2017

Η ομάδα “BODY & SPIRIT IN MOTION”, περιλαμβάνει χορό, μουσικοκινητικά παιχνίδια – ασκήσεις, μαθήματα καλής συμπεριφοράς και διάπλασης χαρακτήρα.

Κατά τη διάρκεια του μαθήματος, οι μαθητές που συμμετέχουν θα μάθουν να χορεύουν παραδοσιακούς Αμερικάνικους χορούς (country), κάποιους σύγχρονους χορούς και χορευτικές κινήσεις.  Επίσης περιλαμβάνει παιχνίδια ομαδικότητας για την ανάπτυξη της προσωπικότητας, της αλληλοεμπιστοσύνης και της πειθαρχίας.

Στην ομάδα, οι μαθητές μέσω του χορού, των παιχνιδιών και της κίνησης, θα μάθουν να χρησιμοποιούν σωστά τη «γλώσσα του σώματος» και θα αναπτύξουν χαρακτήρα και κανόνες καλής συμπεριφοράς.

Ομάδα