ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Περίπατος των μαθητών μας στην πόλη της Θεσσαλονίκης.
02. 10. 2019

Την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε ο πρώτος περίπατος των μαθητών μας στην πόλη της Θεσσαλονίκης. Αυτή τη φορά – μετά από παράκληση των μαθητών μας – τα λεωφορεία δεν άφησαν τα παιδιά των μεγαλύτερων τάξεων στο κέντρο της πόλης, αλλά στην αρχή της Νέας Παραλίας προκειμένου να έχουν την ευκαιρία να δουν την ανάπλασή της από κοντά και να την διανύσουν περπατώντας.  Έγινε μάλιστα και σχετική ομιλία για να υπάρχει ολοκληρωμένη ενημέρωση. Από την άλλη μεριά οι μαθητές των πρώτων τάξεων των Λυκείων μας επισκέφτηκαν το Πολεμικό Μουσείο και ξεναγήθηκαν από το προσωπικό του στα αυθεντικά εκθέματά του γνωρίζοντας έτσι καινούργια πράγματα για την ιστορία μας.

Περίπατος των μαθητών μας στην πόλη της Θεσσαλονίκης.