ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Α΄τάξη του Γενικού Λυκείου project - βιβλιοθήκη Δημήτρης & Αλίκη Περρωτή
14. 01. 2019

Με αφορμή το projectτων μαθητών της Α’ τάξης του Γενικού Λυκείου της Σχολής για το διάστημα 2018-2019 πραγματοποιήθηκε στις 11 Οκτωβρίου συνάντησή τους στη  βιβλιοθήκη Δημήτρης & Αλίκη Περρωτή.  Εκεί η προϊσταμένη της βιβλιοθήκης Δαμιάνα Κουτσομίχα και η υπεύθυνη δανεισμού Σίσσυ Μπάμπα δίδαξαν τους τρόπους έρευνας στον ηλεκτρονικό κατάλογο καθώς και στις ηλεκτρονικές πηγές της βιβλιοθήκης. Παρουσίασαν επίσης τις έντυπες πηγές που υπάρχουν,  συζήτησαν τις απορίες που προέκυψαν καθώς και τους προβληματισμούς πολλών μαθητών. Τέλος, ανανέωσαν το ραντεβού τους για τα τέλη Νοεμβρίου, προκειμένου να συζητήσουν την εξέλιξη της έρευνάς τους και τρόπους οργάνωσης και παρουσίασης των αποτελεσμάτων της.

Α΄τάξη του Γενικού Λυκείου project - βιβλιοθήκη Δημήτρης & Αλίκη Περρωτή