ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
CHRISTMAS GIFT PROJECT
22. 12. 2019

Για άλλη μια χρονιά το Γενικό και Επαγγελματικό Λύκειο της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και ο όμιλος εθελοντισμού του σχολείου PeaceJamέδειξαν την ευαισθησία τους σε θέματα φιλανθρωπίας και εθελοντισμού. Το σχολείο σε συνεργασία με την ελληνική οργάνωση πρόνοιας και ισότητας «Πνοή Ελπίδας», με έδρα το Τριάδι Θεσσαλονίκης, ετοίμασε και δώρισε χριστουγεννιάτικα πουγκιά γεμάτα δώρα σε 25 κορίτσια και 35 αγόρια άπορων οικογενειών της περιοχής. Στην ολοκλήρωση του projectσυνέβαλε και το Δημοτικό Σχολείο της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής κατασκευάζοντας όμορφες χριστουγεννιάτικες κάρτες που συνόδευσαν τα πουγκιά.

CHRISTMAS GIFT PROJECT