ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Τελετή βράβευσης αθλητών Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου Α.Γ.Σ
26. 04. 2017

Οι Διευθύνσεις του Δευτεροβάθμιου Προγράμματος σε συνεργασία με το Τμήμα Μαθητικής Ζωής της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής βράβευσαν τους αθλητές που διακρίθηκαν κατά τη σχολική χρονιά 2016-2017 στην εκδήλωση που διοργανώθηκε προς τιμήν των 65 μαθητών/αθλητών των λυκείων μας.

Επίτιμος καλεσμένος της αθλητικής βραδιάς ήταν ο παγκοσμίου φήμης αθλητής-Ολυμπιονίκης, κύριος Freddy Brooks, ο οποίος μίλησε στους μαθητές για τον αθλητισμό και για τη θέσπιση στόχων.

Στην τελετή παραυρέθηκαν η Dean of Student Services, κυρία Κανέλλη Εύα, οι διευθυντές του Γενικού Λυκείου και του Επαγγελματικού Λυκείου, κύριοι Πετράς Πάρης και Σλαβούδης Δημήτρης, ο Υποδιευθυντής του Δευτεροβάθμιου Προγράμματος, κύριος Μαλακόζης Νίκος, η Διευθύντρια του Τμήματος Μαθητικής Ζωής, κυρία Leighanne Penna και οι προπονητές των ομάδων, κύριοι Εργελετζής Τάσος, Κασαπίδης Θάνος και η κυρία Charlotte Bailey.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο Αstoria και το δείπνο που προσφέρθηκε στους καλεσμένους και στους μαθητές ήταν χορηγία της Fzone-PapCorp.

Τελετή βράβευσης αθλητών Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου Α.Γ.Σ