ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Επιτυχία της ομάδας Deos Racing στον πανελλήνιο τελικό F1 in schools
08. 10. 2022

Το αυτοκίνητο έτρεξε με πολύ καλούς χρόνους και η ομάδα είχε στην πανελλήνια τελική κατάταξη θέση μέσα στη δεκάδα.

Η ομάδα, όλη τη χρονιά, αποτελούμενη από 20 μαθητές και 3 αρχηγούς μαθητές και με την καθοδήγηση του φυσικού της Σχολής Νίκου Πεγιόπουλου, δούλεψε σκληρά για τον διαγωνισμό  καταθέτοντας χαρτοφυλάκια ProjectManagement and Enterprise Portfolio, Design& Engineering Portfolio, ένα Video προφορικής παρουσίασης,  σχέδια ορθογραφικής προβολής και τρισδιάστατης ρεαλιστικής απεικόνισης (3D Rendering) του  F1 μοντέλου και 3D CAD σχέδια για την κατασκευή των αμαξιδίων.

Το βίντεο από τον αγώνα

Επιτυχία της ομάδας   Deos Racing στον πανελλήνιο τελικό  F1 in schools