ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Oμάδα Επιχειρηματολογίας - Αντιλογίας
13. 01. 2018

Το Σάββατο 13 Ιανουαρίου, η ομάδα Επιχειρηματολογίας - Αντιλογίας του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου, συμμετείχε στους 3ους Περιφερειακούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας / Αντιλογίας που διοργάνωσε το Γραφείο Πολιτιστικών Θεμάτων της Δ.Δ.Ε. Δυτικής Θεσ/νίκης στο ΓΕΛ Αγ. Αθανασίου. Οι μαθητές μας δοκίμασαν τις ικανότητές τους στον προφορικό λόγο ενώπιον ακροατηρίου, παρουσίασαν τις απόψεις τους με πειστικά επιχειρήματα και απάντησαν με ευχέρεια και ετοιμότητα στις ερωτήσεις που τους τέθηκαν. Κατέγραψαν μια ζωηρή παρουσία ως μελλοντικοί σκεπτόμενοι πολίτες της δημοκρατικής πολιτείας.

Oμάδα Επιχειρηματολογίας - Αντιλογίας