ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Διδασκαλία Ελληνικής Γλώσσας - Πρόγραμμα
13. 12. 2016

Μία ευχάριστη επανάληψη στην ελληνική γλώσσα με τη χρήση της εφαρμογής Kahoot είχαν την ευκαιρία να κάνουν οι μαθητές της Β’ Γενικού Λυκείου. Η επανάληψη αφορούσε τη βελτίωση του λεξιλογίου των μαθητών στην ελληνική γλώσσα, αφού από την αρχή της χρονιάς οι μαθητές παρακολουθούν το πρόγραμμα «Λεξιγνωσία»,  στο πλαίσιο του οποίου εξοικειώνονται με υψηλού επιπέδου λεξιλόγιο της ελληνικής γλώσσας και σε τακτά χρονικά διαστήματα κάνουν επαναληπτικά τεστ. Oι μαθητές συμμετέχουν στο πρόγραμμα ηλεκτρονικά – μέσω email -  και εκτός του ωραρίου του πρωινού προγράμματος.

Διδασκαλία Ελληνικής Γλώσσας - Πρόγραμμα