ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Νέοι και ευρωεκλογές 2019
15. 05. 2019

Ενημερωτική δράση με θέμα τις ευρωεκλογές για νέους που ψήφισαν πρώτη φορά πραγματοποίησε το Europe Direct Κ. Μακεδονίας σε συνεργασία με το Γραφείο Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα και το Δευτεροβάθμιο Πρόγραμμα της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Συμμετείχαν 120 νέοι, από τους οποίους μερικοί μίλησαν ενώπιων συμμαθητών τους για θέματα που τους απασχολούν. Οι μαθητές πήραν ενημερωτικό υλικό, έκαναν πολλές ερωτήσεις και κατέγραψαν γιατί ψηφίζουν αυτή τη φορά. Την παρουσίαση εκ μέρους του ΕΚ και στις ερωτήσεις απάντησαν οι κ.κ. Κούνδουρος και Κωνσταντίνος Τσουτσοπλίδης, εκπρόσωπος τύπου του Γραφείου ΕΚ στην Ελλάδα.

Νέοι και ευρωεκλογές 2019