ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Διάκριση μαθητών του Γενικού κι Επαγγελματικού Λυκείου στις εξετάσεις ECPE (Examination for the Certificate of Proficiency in English)
20. 10. 2023

Για μία ακόμη χρονιά μαθητές του Γενικού κι Επαγγελματικού Λυκείου παρέλαβαν πτυχία Αγγλικών επιπέδου Β2 και Γ2 μετά την  επιτυχία τους στις εξετάσεις ECCE & ECPE που διοργανώνει κάθε χρόνο η Ελληνοαμερικανική Ένωση σε συνεργασία με το πανεπιστήμιο του Michigam. Τρεις από τους μαθητές που συμμετείχαν στις εξετάσεις ECPEδιακρίθηκαν καθώς πήραν τη μεγαλύτερη δυνατή βαθμολογία  (1000/1000) σε κάποιο από τα 4 μέρη του τεστ (ECPEListeningandSpeaking)  ενώ τόσο το Γενικό όσο και το Επαγγελματικό Λύκειο της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής έλαβαν συγχαρητήρια επιστολή για τις μεθόδους και τεχνικές που εφαρμόζονται στη διδασκαλία των Αγγλικών κι οδηγούν σε ένα υψηλό επίπεδο γνώσης της γλώσσας. Μπορείτε να διαβάσετε την επιστολή εδώ  (την επισυνάπτω).