ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Μάθημα Εκτροφή Αγροτικών Ζώων - Τηλεδιάσκεψη με τον απόφοιτο της Σχολής δρ. Ι. Μαστραναστάσης
02. 03. 2021

Την Τρίτη 2/3/2021, στο πλαίσιο του μαθήματος Εκτροφή Αγροτικών Ζώων, οι μαθητές της ειδικότητας της Ζωικής Παραγωγής, μαζί με την καθηγήτριά τους κα Γιαννακάκη Λίτσα, φιλοξένησαν διαδικτυακά τον απόφοιτο της Σχολής της τάξης 1998, δρ. Μαστραναστάση Ιωάννη, Τεχνολόγο Γεωπονίας στην Γενετική Βελτίωση Αγροτικών Ζώων, επιστημονικό υπεύθυνο της  Ένωσης Κτηνοτρόφων Προβάτου Φυλής Λέσβου.

Τη συνάντηση που διήρκησε 1,5 ώρες, συντόνισε ο διευθυντής του ΕΠΑΛ κ. Βουρκούδης και  παραβρέθηκε και ο Αντιπρόεδρος Ακαδημαϊκών Θεμάτων  δρ. Ευάγγελος Βέργος.

Ο δρ. Μαστραναστάσης Ιωάννης, αναφέρθηκε στα μαθητικά του χρόνια και τα στοιχεία που απεκόμισε από τη φοίτησή του στη Σχολή, ανέπτυξε θέματα σχετικά με το πρόβατο της φυλής Λέσβου και την πορεία της κτηνοτροφίας στη χώρα μας και απάντησε σε ερωτήσεις των μαθητών μας.

Μάθημα Εκτροφή Αγροτικών Ζώων  - Τηλεδιάσκεψη με τον απόφοιτο της Σχολής δρ. Ι. Μαστραναστάσης