ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Περίπατος στη πόλη
20. 02. 2020

Ο περίπατος που πραγματοποιήθηκε στην πόλη στις 20 Φεβρουαρίου 2020, περιελάμβανε και επισκέψεις σε μνημεία της Θεσσαλονίκης. Αποτελεί πλέον παράδοση να δίνεται η ευκαιρία στους μαθητές να ξεναγούνται σε μουσεία, αρχαιολογικούς χώρους και εκθέσεις και να μην χάνουν οι περίπατοι τον εκπαιδευτικό τους χαρακτήρα. Μ΄ αυτόν τον τρόπο εμπλουτίζουν τις γνώσεις τους,  ιδιαίτερα οι μαθητές μας που δεν κατάγονται από τη Θεσσαλονίκη. Με βάση λοιπόν τη φιλοσοφία αυτή μαθητές μας επισκέφτηκαν τη Ροτόντα, τον Λευκό Πύργο και το Μουσείο του Μακεδονικού Αγώνα.

Περίπατος στη πόλη