ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Εγγραφές για τη σχολική χρονιά 2019 - 2020
10. 09. 2019

Τη Δευτέρα 9 και την Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου η Σχολή άνοιξε τις πύλες της για να δεχθεί τους μαθητές και τους γονείς. Την πρώτη μέρα έγιναν δεκτοί οι πρωτοετείς μαθητές οι οποίοι ήρθαν σε ένα πρωτόγνωρο περιβάλλον γι΄ αυτούς, ενώ τη δεύτερη ήρθαν οι παλαιότεροι για τους οποίους ο χώρος και τα πρόσωπα είναι περισσότερο οικεία. Οι μαθητές που ήρθαν για πρώτη φορά στη Σχολή παρακολούθησαν το Πρόγραμμα Οrientation  προκειμένου να προσαρμοστούν στις συνθήκες τόσο της οικοτροφειακής ζωής όσο του σχολείου και του αγροκτήματος. Τους γονείς και τους μαθητές καλωσόρισαν στο StydyHallο πρόεδρος της Σχολής δρ Πάνος Κανέλλης, οι διευθυντές του ΓΕΛ και του ΕΠΑΛ κ. Πάρης Πετράς και Απόστολος Βουρκούδης, ο κοσμήτορας της Επαγγελματικής Σχολής δρ Ευάγγελος Βέργος καθώς και οι κυρίες Εύα Κανέλλη, Μαρία Μυτιληνάκη και Λιάν Πένα, οι οποίες ενημέρωσαν τους παρευρισκόμενους για ζητήματα που αφορούν το οικοτροφείο και τις σπουδές στην Αμερική.

Εγγραφές για τη σχολική χρονιά 2019 - 2020