ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Ημερίδα Εφαρμογές της Νανοτεχνολογίας στη γεωργική παραγωγή
24. 05. 2019

Εφαρμογές της Νανοτεχνολογίας στη γεωργική παραγωγή

Στo πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος με θέμα: “Εφαρμογές της Νανοτεχνολογίας στη γεωργική παραγωγή” που γίνεται σε συνεργασία με το ΕΚΕΦΕ «Δημόκριτος» και το ΤΕΙ Καβάλας, διοργανώθηκε από τη Σχολή Επαγγελματικής Εκπαίδευσης της Σχολής, ημερίδα για την παρουσίαση του προγράμματος καθώς και των αποτελεσμάτων των πειραματικών πρωτοκόλλων που υλοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια του.

Την εκδήλωση προλόγισε ο κοσμήτορας της Σχολής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης dr Βέργος Ευάγγελος, τα επιστημονικά δεδομένα του προγράμματος ανέπτυξε από την πλευρά του ΕΚΕΦΕ  «Δημόκριτος» ο dr  Φάββας Ευάγγελος, ενώ τα αποτελέσματα των πειραματικών πρωτοκόλλων παρουσίασαν από τη Σχολή Επαγγελματικής Εκπαίδευσης ο κ. Ζουκίδης Κωνσταντίνος M.Sc., από το κολέγιο Περρωτής η σπουδάστρια κα Μαρία Χατζηαθανασίου και από το δευτεροβάθμιο πρόγραμμα οι μαθητές του ΓΕΛ Κ. Ακριτίδου, Ε. Βουδούρη, Δ. Σαμπατάκος και Σ. Σαπαντζή.

Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο APEC και την παρακολούθησαν μαθητές και των δύο λυκείων της Σχολής, σπουδαστές του ΙΕΚ και του κολεγίου Περρωτής καθώς και εκπαιδευτικοί.

Ημερίδα Εφαρμογές της Νανοτεχνολογίας στη γεωργική παραγωγή