ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
A21 WALK FOR FREEDOM
16. 10. 2022

Την Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2022, 15 μαθητές του Λυκείου της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης συμμετείχαν στο 8ο ετήσιο Περπάτημα για την Ελευθερία. Το Walk fo rFreedom είναι μια συλλογική προσπάθεια με στόχο την ενημέρωση και την καταπολέμηση της σύγχρονης δουλείας (trafficking). Οι μαθητές περπάτησαν σιωπηλά σχηματίζοντας μια ουρά ανθρώπων, δίνοντας ένα ηχηρό μήνυμα με κάθε τους βήμα.   Ένωσαν τα βήματά τους μαζί με χιλιάδες ανθρώπους σε όλο τον κόσμο για να ευαισθητοποιήσουν για την εμπορία ανθρώπων και να προωθήσουν την ελευθερία και τη δικαιοσύνη για όλους, ανεξαιρέτως.

A21 WALK FOR FREEDOM