ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Halloween στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή
31. 10. 2016
Φέτος, το Halloween γιορτάστηκε στις 31/10. Οι μαθητές των λυκείων επισκέφτηκαν το Δημοτικό σχολείο μας και βοήθησαν τους μικρούς μας μαθητές στο σκάλισμα και καθάρισμα των κολοκύθων.

Κατόπιν, μια ομάδα μαθητών επισκέφτηκε το Νηπιαγωγείο και κατασκεύασε "τρομακτικά" χειροτεχνήματα, σκάλισε κολοκύθες και κεράστηκε από τους μικρούς μαθητές του Νηπιαγωγείου.

Η παράδοση του εορτασμού του Halloween στην ΑΓΣ τηρείται εδώ και πολλά χρόνια, αποτελεί έναν από τους πολλούς συνδετικούς κρίκους με τον Αμερικανικό πολιτισμό, όπως και το Thanksgiving, το οποίο εορτάζεται στα τέλη Νοεμβρίου.
Halloween στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή