ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Μάθημα Φυτά Μεγάλης Καλλιέργειας – Τηλεδιάσκεψη με επιχείρηση MOUNTAIN HERBS
25. 02. 2021

Στο πλαίσιο του μαθήματος  Φυτά Μεγάλης Καλλιέργειας, η Γ΄ τάξη του Επαγγελματικού Λυκείου  ειδικότητα  Φυτική Παραγωγή,     είχε  την ευκαιρία  να ενημερωθεί  από τον  νέο παραγωγό κ. Μυλωνά Χρήστο ιδιόκτητη  της   γεωργικής  επιχείρησης με την επωνυμία MOUNTAIN HERBS  στην Βρύναινα  ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ.                                      Η επιχείρηση είναι μια κάθετη μονάδα καλλιέργειας και επεξεργασίας   τσάι του βουνού-ρίγανη και άλλα  αρωματικά φυτά. Επίσης  είναι μέλος ομάδας παραγωγών  που  καινοτομούν  βάζοντας αρωματικά βότανα σε κάψουλες  συμβατές  με  μηχανές  espresso.

Μάθημα  Φυτά Μεγάλης Καλλιέργειας – Τηλεδιάσκεψη με επιχείρηση MOUNTAIN HERBS