ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρόγραμμα Απογευματινής Πρακτικής Άσκησης – προβολή ταινίας
16. 05. 2019

Την Τρίτη 14 Μαίου οι μαθητές και των δύο σχολείων, στο πλαίσιο της λήξης του 2ου τετραμήνου του προγράμματος της Πρακτικής Άσκησης, συμμετείχαν σε εκδήλωση κατά την οποία παρακολούθησαν την ταινία « Όταν ο Βάγκνερ συνάντησε τις ντομάτες», της οποίας ακολούθησε συζήτηση για θέματα προβολής και προώθησης προϊόντων του λεγόμενου αγροδιατροφικού τομέα, στο πάνελ της οποίας συμμετείχαν οι drΒέργος Ευάγγελος, Κοσμήτωρας της Σχολής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και drΡότσιος Κωνσταντίνος Ακαδημαϊκός Διευθυντής των Προπτυχιακών Προγραμμάτων του Κολεγίου Περρωτής.Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης αναπτύχθηκε γόνιμος προβληματισμός τόσο για τα χαρακτηριστικά που πρέπει να διαθέτει σήμερα ο παραγωγός τέτοιων προϊόντων, όσο και για τις ιδιότητες που πρέπει να έχουν τα προϊόντα αυτά για να σταθούν ανταγωνιστικά.Τη συζήτηση συντόνισε ο κ. Απόστολος Βουρκούδης, συντονιστής του προγράμματος της Πρακτικής Άσκησης.

Πρόγραμμα Απογευματινής Πρακτικής Άσκησης – προβολή ταινίας