ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Salon International de l' Agriculture - Παρίσι
06. 03. 2018

Με επιτυχία στέφθηκε η συμμετοχή τεσσάρων μαθητών των Δευτεροβάθμιων σχολείων μας στο Διαγωνισμό Αξιολόγησης Κρασιού και Ζώων που πραγματοποιήθηκε στις 28 Φεβρουαρίου στο Παρίσι στo πλαίσιo της Διεθνούς Αγροτικής Έκθεσης Salon International de l' Agriculture (SIA).

Συγκεκριμένα, ο  Σταύρος Στεργίου της Γ Γενικού Λυκείου και ο Κωνσταντίνος Τσατσουλής της Γ Επαγγελματικού Λυκείου  κατέλαβαν την 6η και 16η θέση αντίστοιχα, ανάμεσα σε 50 διαγωνιζόμενους από 25 Ευρωπαϊκές χώρες που έλαβαν μέρος στην αξιολόγηση ζώων, ενώ οι Δημήτρης Αθανάσογλου και Λουκάς Κυριακίδης, μαθητές της  Γ Επαγγελματικού Λυκείου κατέλαβαν την 6η και 14η θέση αντίστοιχα στην αξιολόγηση κρασιού.

Οι μαθητές μας μαζί με την καθηγήτρια - συνοδό τους κυρία Μπέτσια Μαρία, είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν το Παρίσι, καθώς επίσης να έρθουν σε επαφή με μαθητές Λυκείου από ολόκληρη την Ευρώπη.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας!

Salon International de l' Agriculture - Παρίσι