ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρόγραμμα ανταλλαγών μαθητών με σχολείο από την Ουγγαρία
12. 10. 2016
Στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγών με ένα σχολείο της Ουγγαρίας, εφτά μαθητές μαζί με τον καθηγητή τους επισκέφτηκαν το σχολείο μας από τις 5/10 έως και τις 12/10. Είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν διάφορες δραστηριότητες στη Σχολή (πρακτική άσκηση, μαθήματα Αγγλικών, μάθημα τυροκομίας) και να ξεναγηθούν σε διάφορα αξιοθέατα της πόλης.

Επίσης, επισκέφτηκαν το κτήμα Γεροβασιλείου στην Επανομή και το σπήλαιο στα Πετράλωνα. Το Σαββατοκύριακο φιλοξενήθηκαν σε οικογένειες μαθητών μας όπου τους περιποιήθηκαν με τον παραδοσιακό ελληνικό τρόπο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τον Ιούνιο φέτος εφτά μαθητές από τη Σχολή μας είχαν επισκεφτεί το σχολείο του Κiskoros για 10 ημέρες και έκαναν φιλίες που ακόμη τις διατηρούν.
Πρόγραμμα ανταλλαγών μαθητών με σχολείο από την Ουγγαρία