ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Λέσχη Ανάγνωσης
08. 11. 2020

Στο πλαίσιο της Λέσχης Ανάγνωσης πραγματοποιήσαμε  κατά τη διάρκεια της καραντίνας δύο συναντήσεις.

Η πρώτη στις 8 Νοεμβρίου ήταν αφιερωμένη στη λογοτεχνία του φανταστικού. Φιλοξενήσαμε τον αγαπημένο μας απόφοιτο πλέον, Βαγγέλη Τσατσαλή ο οποίος μας μίλησε για το πρόσφατο βιβλίο του με τίτλο:  Δεσμώτες της Στάχτης – Σκιαμάχος που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Πηγή.

Η δεύτερη συνάντηση  πραγματοποιήθηκε  στις 13 Δεκεμβρίου σε κλίμα εορταστικό. Φιλοξενήσαμε την κ. Αίγλη Μπρούσκου, κοινωνική ανθρωπολόγο η οποία μας μίλησε για τα παραμύθια των Χριστουγέννων. Η συνάντηση τελείωσε με αφήγηση παραδοσιακών παραμυθιών από το δωδεκαήμερο με θέμα τους καλικάντζαρους.

Λέσχη Ανάγνωσης