ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφ. επιχειρήσεις - ΦΑΡΜΑ ΚΟΥΚΑΚΗ
02. 02. 2018

Οι μαθητές της Γ’ τάξης του Επαγγελματικού Λυκείου των ειδικοτήτων ‘Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών’ και ‘Τεχνικός Ζωικής Παραγωγής’ επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις της εταιρείας “ΦΑΡΜΑ ΚΟΥΚΑΚΗ” στους Κάτω Αποστόλους του Κιλκίς.

Οι μαθητές ενημερώθηκαν για τις δραστηριότητες της εταιρείας, ξεναγήθηκαν στα τμήματα παραγωγής γαλακτοκομικών προϊόντων και χυμών και παρακολούθησαν τη συσκευασία γιαουρτιού με φρούτα. Στη συνέχεια επισκέφτηκαν το βουστάσιο της εταιρείας όπου τους δόθηκαν πολλές πληροφορίες για την εκτροφή αγελάδων. Κατά την παραμονή τους οι μαθητές απόλαυσαν φρέσκο ρυζόγαλο, γάλα κακάο και αριάνι.

Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφ. επιχειρήσεις - ΦΑΡΜΑ ΚΟΥΚΑΚΗ