ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Διαγωνισμός Προγράμματος Ποντιακού Ελληνισμού - 1ο Βραβείο Διηγήματος
15. 11. 2017

Με το 1ο βραβείο στην κατηγορία διηγήματος βραβεύθηκαν οι μαθητές Λουκάς Κυριακίδης και Αναστάσιος Χαλκίδης του Επαγγελματικού Λυκείου και η μαθήτρια Ελένη Παπαδοπούλου του Γενικού Λυκείου της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής για το έργο τους «Νόστιμα Ωτία».

Το διήγημα των μαθητών συμμετείχε στον διαγωνισμό που συνδιοργανώθηκε από το Υπουργείο Εσωτερικών και τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών στο πλαίσιο του Προγράμματος Ποντιακός Ελληνισμός: μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον που τελεί υπό την Αιγίδα της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την Unesco.

Διαγωνισμός Προγράμματος Ποντιακού Ελληνισμού - 1ο Βραβείο Διηγήματος