ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Εθελοντική Ομάδα Μαθητών - 'Peace Jam'
22. 05. 2018

Την Παρασκευή 4 Μαίου 2018 η ομάδα εθελοντισμού Peace Jam του Λυκείου συμμετείχε στην παρουσίαση των Προγραμμάτων Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πολιτιστικού Κέντρου Τούμπας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να μοιραστούν με συνομήλικους τις εμπειρίες μιας χρονιάς, να μεταδώσουν το πνεύμα του εθελοντισμού, να "ξεσηκώσουν" το κοινό με τις βιωματικές δράσεις τους καθώς επίσης να εμπνευστούν και να προβληματιστούν από τις παρουσιάσεις των υπόλοιπων σχολείων.

Εθελοντική Ομάδα Μαθητών - 'Peace Jam'