ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου
25. 10. 2019

Με μια γιορτή που οργανώθηκε την τελευταία ώρα του ημερησίου προγράμματος,  τίμησαν την τριπλή επέτειο οι μαθητές των Λυκείων της ΑΓΣ την Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2019. Πιο συγκεκριμένα, έγιναν ομιλίες με αναφορά στον Άγιο Δημήτριο, στην απελευθέρωση της Θεσσαλονίκης και στο έπος του ΄40. Στη συνέχεια αποδόθηκαν οι έπαινοι και τα βραβεία στους μαθητές που αρίστευσαν κατά τη προηγούμενη σχολική χρονιά. Τέλος, πραγματοποιήθηκε η ανακήρυξη των δύο σημαιοφόρων και των παραστατών των σχολείων. Σημαιοφόρος για το Γενικό Λύκειο ήταν η Ευαγγελία Βουδούρη, ενώ για το Επαγγελματικό Λύκειο ο Ζαχαρίας Καρακώστας. Και οι δύο σημαιοφόροι μας συμμετείχαν στη μεγάλη στρατιωτική παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου στην παραλιακή λεωφόρο.

Εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου