ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Sipcam Hellas ομιλία για αντιμετώπιση προβλημάτων σε καλλιέργειες
20. 02. 2019

Την  Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019, στην αίθουσα της βιβλιοθήκης (Dimitris & Aliki Perrotis library) οι μαθητές της Γ τάξης του Επαγελματικού Λυκείου, της ειδικότητας φυτικής παραγωγής είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν μια παρουσίαση από τους κυρίους Ν. Ζυγομάνη και Χ. Νικολαΐδη της εταιρείας Sipcam Hellas. Η παρουσίαση ήταν προσαρμοσμένη στα προβλήματα και την αντιμετώπιση αυτών από τρεις ετήσιες καλλιέργειες (βαμβάκι, ρύζι και πατάτα) και δυο πολυετείς (ελιά και αμπέλι). Οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να δουν και να ακούσουν τα προβλήματα και τους τρόπους αντιμετώπισής τους από ανθρώπους που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή και συμβουλεύουν καθημερινώς παραγωγούς-καλλιεργητές.
Ευχαριστούμε παρά πολύ την εταιρεία Sipcam Hellas για την ευγενική παρουσίαση.

Sipcam Hellas ομιλία για αντιμετώπιση προβλημάτων σε καλλιέργειες