ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Επαγγελματικό Λύκειο Α.Γ.Σ - Αγροδιατροφικές Επιχειρήσεις
08. 11. 2017

Οι μαθητές της Γ Επαγγελματικού Λυκείου, των ειδικοτήτων “Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής” και “Τεχνικός Ζωικής Παραγωγής”,  στο πλαίσιο του εργαστηρίου “Φυτική Παραγωγή” ενημερώθηκαν και συζήτησαν με τον αποκλειστικό αντιπρόσωπο της εταιρίας γεωργικών ελκυστήρων και μηχανημάτων VALTRA στην Ελλάδα κύριο Δημήτρη Νέτα, σχετικά με το σωστό τρόπο επιλογής γεωργικού μηχανήματος, καθώς και με ποιο τρόπο η επένδυσή τους θα είναι ανταποδοτική.

Η σχέση του Επαγγελματικού Λυκείου της Α.Γ.Σ με τις επιχειρήσεις του αγροδιατροφικού τομέα δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές μας να γνωρίσουν τους ιδιοκτήτες και τα στελέχη των επιχειρήσεων αυτών, να ενημερωθούν για την αγορά γεωργικών προϊόντων, καθώς και για διαδικασίες παραγωγής και τεχνικές δραστηριότητες. Επίσης, βοηθά τους μαθητές να αποκτήσουν περισσότερο θετική στάση απέναντι στο σχολείο και τις επιχειρήσεις.

Επαγγελματικό Λύκειο Α.Γ.Σ - Αγροδιατροφικές Επιχειρήσεις