ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
2ο INNOVATION SUMMIT
21. 02. 2019

Στις 18 με 20 Φεβρουαρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα στο σχολείο ACS(AmericanCommunitySchools) το 2ο  InnovationSummitμε τη συμμετοχή μαθητών του λυκείου της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής  και του τούρκικου σχολείου HISAR. Οι μαθητές των σχολείων προετοίμασαν και παρουσίασαν workshopsτου ενδιαφέροντός τους και είχαν την ευκαιρία να συνεργαστούν και να οργανώσουν οι ίδιοι το συνέδριο. Εκπρόσωποι του σχολείου μας ήταν 5 μαθητές του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου: ο Ιωακείμ Μπαλτάς και ο Γιώργος Κουρτζίδης, μαθητές της Β ΓΕΛ παρουσίασαν σε συνομήλικούς τους το workshopμε τον τίτλο «Makeyourwebsite»,ο Γιώργος Ασλανίδης, από τη Β ΓΕΛ «1staid», η Ιζαμπέλλα Χατζή από την Α ΕΠΑΛ και ο Κωνσταντίνος Μαρκόπουλος από την Α ΓΕΛ «Botany». Οι μαθητές της ΑΓΣ άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις και έφυγαν γεμάτοι εμπειρίες.

2ο INNOVATION SUMMIT