ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Ζώνη δημιουργικών δραστηριοτήτων - Παραδοσιακή μαγειρική
08. 11. 2016
Στα πλαίσια του μαθήματος Ζώνη Δημιουργικών Δραστηριοτήτων, οι μαθητές της Α' Επαγγελματικού Λυκείου συλλέξανε τα υλικά, προετοίμασαν και μαγείρεψαν μια παραδοσιακή κιμαδόπιτα.

Το μεγαλύτερο μέρος των υλικών που χρησιμοποιήσαμε ήταν από το εκπαιδευτικό μας αγρόκτημα, όπως αυγά, γιαούρτι, μαϊντανός και καρότα.

Έτσι τα παιδιά μάζεψαν τα υλικά, έκαναν την απαραίτητη προετοιμασία και έφτιαξαν την πίτα, την οποία στο τέλος δοκιμάσαμε όλοι.

Τα παιδιά κατέγραψαν όλη την πορεία της εξέλιξης του εργαστηρίου (υλικά και διαδικασία), εμπλούτισαν την εργασία τους με δικές τους φωτογραφίες και από όλες τις εργασίες βραβεύθηκε η καλύτερη.
Ζώνη δημιουργικών δραστηριοτήτων - Παραδοσιακή μαγειρική