ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Επίσκεψη 22ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης - Υδροπονία
09. 03. 2018

Κατά τη διάρκεια της χρονιάς, έχουμε τη χαρά να δεχόμαστε επισκέψεις από μαθητές άλλων σχολείων από όλη την Ελλάδα, προκειμένου να ξεναγηθούν στη Σχολή μας, αλλά και να ενημερωθούν σχετικά με περιβαλλοντικά προγράμματα. Η ομάδα Ρομποτικής του 22ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης επισκέφθηκε τις εγκαταστάσεις μας, προκειμένου να ενημερωθεί σχετικά με την καλλιέργεια υδροπονίας και ενυδρειοπονίας.

Την ενημέρωση συντόνισε ο γεωτεχνικός του σχολείου μας, κύριος Στέργιος Καμπούρης, ενώ μαθητές των λυκείων μας ανέλαβαν το ρόλο του εκπαιδευτή για τους μικρούς μας επισκέπτες.

Επίσκεψη 22ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης - Υδροπονία