ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Η Πουπού και η Καρλότα!
04. 04. 2017

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, oι μαθητές από τα τμήματα Φυλλαράκια 1 & 2, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν στο πλαίσιο του Προγράμματος Φιλαναγνωσίας, μία δράση αφιερωμένη στο Παιδικό Βιβλίο.

Η κυρία Σταματίκα Κατερίνα, Ειδική Παιδαγωγός της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, μας φιλοξένησε στο γραφείο της, όπου μαζί με την Προϊσταμένη του Παιδικού σταθμού, κυρία Ντόκου Βάσω, μας σύστησαν στη γνωστή πουπουλένια ιστορία του Ευγένιου Τριβιζά «Η Πουπού και Η Καρλότα». Οι μικροί μαθητές αφού απήλαυσαν τη δραματοποιημένη αφήγηση του παραμυθιού, ανέλαβαν οι ίδιοι ρόλους και στο τέλος, στόλισαν τα δικά τους πασχαλινά αβγά!