ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Αυγά Δεινοσαύρων;! Αλήθεια ή παραμύθια;
17. 02. 2017

Έχετε δει ποτέ σας αυγά δεινοσαύρων; Τα Φυλλαράκια 1 είχαν την τύχη να δεχτούν το πιο παράξενο τηλεφώνημα! Ένα τηλεφώνημα που τους οδήγησε σε νέες περιπέτειες!!

Ξαφνικά το τηλέφωνο χτυπάει… Παρακαλώ; Μία μακρινή φωνή ακούγεται από την άλλη γραμμή! Ο doctor Juice με τον αγαπημένο του φίλο και παλαιοντολόγο doctor Patrik!!!

Σκοπός της απροσδόκητης κλήσης; Η αναζήτηση αυγών δεινοσαύρων! Μα θα αναρωτηθείτε υπάρχουν σήμερα δεινόσαυροι που να γεννούν και αυγά; Την απάντηση θα σας τη δώσουμε αφού πρώτα ακολουθήσουμε τις οδηγίες και το ανακαλύψουμε!!

Στο δασύλλιο η αναζήτηση καλά κρατεί……

10 αυγά σε διάφορα μεγέθη περιμένουν να ανακαλύψουμε το εσωτερικό τους. Πώς; Με το ειδικό φίλτρο που μας έστειλε ο doctor Patrik!!!

Η αντίδραση σόδας και ξιδιού δημιούργησε τόσοοοο αφρό και από μέσα ξεπετάχτηκαν μικρά και μεγάλα ….. δεινοσαυράκια!!!

Αληθινά; Μα φυσικά όχι για εμάς όμως αυτό δεν έχει καμία σημασία!!