ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Ανάγνωση παραμυθιού στο λούτρινο ζωάκι μου!
25. 01. 2017

Μπορεί, ακόμα, να μη μπορούμε να διαβάσουμε τα γράμματα.  Σίγουρα όμως, μπορούμε να διαβάσουμε εικόνες, πόσο μάλλον όταν, αυτές οι εικόνες, είναι του αγαπημένου μας παραμυθιού!

Το αγαπημένο μας παραμύθι και το αγαπημένο μας  λούτρινο ζωάκι φιλοξενήθηκαν, για μία και μοναδική εμφάνιση, στη  κεντρική Βιβλιοθήκη της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, προκειμένου να απολαύσουμε παρέα ένα πρωινό «ανάγνωσης παραμυθιού στο λούτρινο ζωάκι μας»!

Ο Αλεπούδης, η Άμπι, η Πολική Αρκούδα, η Ιφιγένεια το σκυλάκι, ο Γιάννης η κουκουβάγια και πολλά άλλα ζωάκια, είχαν την ευκαιρία να καθίσουν πλάι μας, να φυλλομετρήσουν τα βιβλία μας, να γνωριστούν με τα ζωάκια των φίλων μας και να μας κάνουν να νιώσουμε σαν αληθινοί «αναγνώστες»!