ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Kerr the Bear!
15. 11. 2016

Ήρθαν τα κρύα, καιρός να μαζεύονται οι αρκούδες στις σπηλιές τους πάνω στο βουνό.Φυσικά, αυτό δεν είναι εύκολο για όλες τις αρκούδες. Ναι λοιπον, ο Kerr the Bear είναι ακόμα μικρούλης και μας ζήτησε τη βοήθεια μας. Μας ζήτησε να του βρούμε μία φωλιά στο δάσος της ΑΓΣ, να τη γεμίσουμε με την αγαπημένη του τροφή για να έχει να τρώει το χειμώνα, με φύλλα για να σκεπάζεται και όλα αυτά πριν αρχίσουν τα πρώτα κρύα. Τα  Μπουμπουκάκια 1 φυσικά δεν χάσαμε ούτε στιγμή. Μαζέψαμε τις αγαπημένες τους τροφές, όλα τα ξερά φύλλα που βρήκαμε στο πεδίο και αμέσως αναζητήσαμε την καλύτερη φωλιά για τον μικρό μας φίλο. Του υποσχεθήκαμε, φυσικά, πως θα τον επισκεπτόμαστε όλο το χειμώνα και θα του κάνουμε παρέα όποτε μπορούμε! Καλή ξεκούραση Kerr!!!